Szafki nocne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Szafki nocne

Doskonałym uzupełnieniem wyposażenia sypialni jest stolik nocny. Najczęściej znajduje się na nim lampka nocna, ale w zależności od jego pojemności może służyć do przechowywania sporej ilości rzeczy. Wybór idealnego dla nas mebla powinien być podyktowany przede wszystkim osobistymi preferencjami. 

Stolik nocny w sypialni – praktyczny i funkcjonalny mebel

Znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie łóżka stolik nocny to mebel przede wszystkim służący do przechowywania podręcznych rzeczy. Możemy na niego odłożyć okulary oraz książkę przeznaczoną do wieczornej lektury. Coraz rzadziej korzystamy już z budzików, które zamieniamy na alarmy ustawiane w smartfonach – niezależnie jednak od tego, co nas rano budzi, oba te przedmioty również pomieści praktyczna szafka nocna. 

Nowoczesne szafki nocne – jaki model wybrać?

Najczęściej stoliki nocne są niewielkich rozmiarów, tak aby nie zajmować zbyt dużo miejsca w sypialni. Służą przede wszystkim do przechowywania drobnych przedmiotów, które chcemy mieć w nocy pod ręką, stąd nie muszą być bardzo pojemne. Nocne szafki sypialniane mogą mieć bardzo prostą formę i składać się z prostego blatu na nóżkach lub zawierać jedną szufladę. Inne z kolei zawierają dwie szuflady lub zamykaną szafkę. 

Nocne szafki do sypialni mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotykane są stoliki nocne wykonane z drewna. W zależności od stylu, w jakim urządzona jest sypialnia, można wybrać szafki w jasnych lub ciemnych kolorach, imitujące drewno lub zawierające połyskujące fronty.